«Իրավունք». «Ասում են՝ հեսա բաներ կասենք, կտեսնեք` ինչ կլինի, բա ասե՛ք, սպասում եք Նիկոլը հրաժարական տա, նո՞ր ասեք»
22.01.25 | 09:42
«Իրավունք» թերթը գրում է.
«Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ, ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը հայտարարել է նոր քաղաքական ուժ ստեղծելու գործընթացի մասին, որը կոչվելու է «Համահայկական միասնական խորհուրդ»:
Այս մասին «Իրավունք»-ը զրուցել է Արաբկիրի նախկին թաղապետ, Ա. Կարապետյանի առաջնորդած «Համահայկական ճակատ» կուսակցության նախկին գլխավոր քարտուղար, այժմ ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի առաջնորդած «Հայոց համազգային միասնություն» կուսակցության անդամ Հովհաննես Շահինյանի հետ: — Սա նշանակո՞ւմ է, որ «Համահայկական ճակատ» շարժումը եւ համանուն կուսակցությունը ձախողվեց, եւ հիմա նոր քաղաքական պլատֆորմ է ձեւավորում Արշակ Կարապետյանը: Հակված չեմ այն տեսակետին, որ «Համահայկական ճակատ» շարժումը եւ համանուն կուսակցությունը ձախողվել են, եւ այդ իսկ պատճառով է ձեւավորվում «Համահայկական միասնական խորհուրդը»՝ որպես նոր ուժ: Կարծում եմ՝ «Համահայկական միասնական խորհուրդը» հակառակը՝ իր մեջ ներառելու է քաղաքական կուսակցությունների, հասարակական կազմակերպությունների, ընդդիմադիր շարժումների: Այսինքն՝ այն ավելի մեծ պլատֆորմով է հանդես գալու, եւ որպեսզի կարողանան ներկայանալ հասարակությանը, այն կոչել են «Համահայկական միասնական խորհուրդ»: Այնպես որ, ե՛ւ շարժումը, ե՛ւ կուսակցությունը գրեթե ամենօրյա ռեժիմով աշխատանքներ են տանում, ակցիաներ կազմակերպում, եւ կարելի է ասել ամենաակտիվ գործող ընդդիմադիր ուժերից մեկն է քաղաքական դաշտում: Իհարկե, նաեւ կցանկանամ անպայման նշել, որ թիվ մեկ ընդդիմադիր գործունեություն այսօր կատարում է Վարդան Ղուկասյանը՝ «ԴՕԿ» կուսակցության պատվավոր նախագահը: